KOSGEB'TEN GİRİŞİMCİLERE 50.000 TL HİBE DESTEĞİ ve ŞARTLARI

kosgeb-50-bin-lira-hibe-kredi

KOSGEB'TEN GİRİŞİMCİLERE 50.000 TL HİBE DESTEĞİ!

          Dâhiyane fikirleriniz var ve hayata geçirmek için bütçe sıkıntısı mı çekiyorsunuz? İşte bu yazımız tam sizin için. KOSGEB'in genç girişimcileri destekleyen hibe hizmeti sayesinde kendi işinizi kurabilirsiniz. Geçen yıllarda bu miktar 30.000 tl idi. Ancak seçim vaatleri nedeniyle KOSGEB girişimcilere 50.000 hibe desteği verecektir. Bu destek ile birçok genç girişimci kendi işini kuracaktır. Üstelik bu hibeler tamamen faizsiz ve gençlerin işini kolaylaştıran türdendir. Tek şartı eğitimden geçmenizdir. Bu eğitim tamamen sizin işinizi kolaylaştırmak için düzenlenmiş olan kısa süreli programlardır.

Destek Programından Kimler Yararlanabilir?

          KOSGEB girişimcilere 50.000 hibe desteği için bir takım şartlar öne sürülmüştür. Bu şartlar; En önce İŞKUR’a kaydolun. Yetmiş saatten oluşan uygulamalı eğitimin gerçekleştirilecek girişimci eğitiminin alınması ve KOSGEB'in web sitesinde bulunan ''KOSGEB veri tabanı'' na kayıt olunması, KOSGEB müdürlüğüne başvurularak fikirlerden bahsedilmesi, istenilen evrakların verilmesi yeterli olacaktır. Alınan bu derslerden yirmi dört saati atölyede gerçekleştirilecek çalışmalardan oluşmaktadır.

          KOSGEB’e yapmış olduğunuz başvurulardan sonra tüm işlemleriniz tamamlandıktan sonra incelemeye alınacaksınız. Eğer fikriniz onaylanırsa bir kaç prosedürden sonra işinizi kurma izni verilecektir, kabul edilmezse hataların nerede olduğu size bildirilecek ve düzeltmeniz koşulu ile yeniden başvurabileceksiniz. Bu konuda önemli olan daha önce hiç bir yerde karşılaşılmamış bir fikirle karşılarına çıkmaktır. Buradaki amaç Türkiye'yi her alanda muhasır medeniyetler düzeyine ulaştırmaktır. Farklı fikirler her zaman yeni yaşam koşulları sağlar ve gelişmeye katkı sağlar. Ayrıca herkesten farklı düşünmenin ayrıcalığını yaşamanız için harika bir fırsat. Belki de daha önce çok düşündünüz ve bütçe sıkıntısından dolayı girişimcilikte bulunamadınız. Aklınıza ilk gelen banka kredisi oldu ve faizlerin belinizi bükeceğini düşündünüz. Fırsat tam da şimdi ayağınıza geldi. Farklı ve geniş düşüncelerinizin uygulaması KOSGEB'e kalsın.

Ev hanımlarına Müjde!

          KOSGEB girişimcilere 50.000 hibe desteği sunması ile artık ev hanımları için de birçok fırsat doğdu. Birçok ev hanımı özellikle gıda üzerine farklı fikirler düşünmüştür. Örneğin son dönemlerde son derece sağlıklı, bol vitamin içeren yemekler ortaya çıkarılmaktadır. Bu dâhiyane fikirleri düşünen bir ev hanımıdır. Daha nice güzel fikirleri olup bütçe sıkıntısından dolayı faaliyete geçiremeyen hanımlarımız için artık birbirinden güzel fırsatlar kapıda yer almaktadır. Düşünün, hayal edin, üretin. Tüm hayalleriniz insanlıkla buluşsun. Kazanın, kazandırın.

          KOSGEB girişimcilere 50.000 hibe desteğinin iki bini işletme kuruluş desteği, on sekiz bini kurulma dönemi makine, teçhizat ve yazılım desteği, otuz bini işletme masraflarıdır. Görüldüğü üzere her aşaması adım adım kontrol altında olan destek ile hayallerinizin peşinden koşma vakti. Ayrıca parlak fikirler ile hibe desteğini almayı başaran başarılı girişimciler de ödüllendirilmektedir. Şimdi KOSGEB'li olmanın tam zamanı. Haydi, sen de güzel fikirlerle gel, işletmeni kur ve markanı yarat. Bu alanda hiç bir sınırlama da yok. Aklına gelebilecek her konuda her alanda dahi fikirlerini sunma şansın var. Kabul edilen fikirlerinin patentini alabilme imkânı da sunuluyor. Bir fikir de sen sun, Türkiye'ye çığır atlatmak için bir basamak da sen koy. Hem sen kazan hem de Türkiye kazansın. KOSGEB girişimcilere 50.000 hibe desteği son yılların en önemli fırsatlarından biridir. Fikirlerinizi öldürmeyin ve fırsatı değerlendirin.

destek1

 

 

 

 

 

 

 

Daha detaylı bilgi için Kosgeb Girişimcilik Destek Programı sayfasını ziyaret edebilir veya 444 567 numarayı arayarak ulaşabilirsiniz. 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.